Lokalizacja


Pokaż Jazz w Lesie na większej mapie

Pobyt w Sulęczynie w dniach festiwalu możliwy jest w licznych kwaterach prywatnych, agroturystycznych, campingach, polach namiotowych i okolicznych ośrodkach. Sam "Leśny Dwór", na terenie którego odbywa się festiwal, jest w całości zajęty przez artystów, dziennikarzy i obsługę imprezy. Prosimy nie dzwonić w tej sprawie do "Leśnego Dworu" - po prostu nie ma po co. Wykaz pozostałych miejsc, choć niekompletny, znajduje się na oficjalnej stronie gminy www.suleczyno.pl.

Niewymagającym luksusów fanom jazzu polecamy:

    - pole namiotowe (możliwość ustawienia przyczep) przy restauracji-pubie Maraska (200 m od festiwalu) - tel. 058 684 30 18. Tam też polecamy korzystanie z posiłków - domowa atmosfera i kuchnia, miła i usmiechnięta obsługa, najniższe w okolicy ceny.

Bary i restauracje.
W czasie koncertów na terenie parku, w którym odbywa sie festiwal, działają liczne grille, smażalnie i punkty małej gastronomi oraz drink-bar pod wiatą nad jeziorem. W pozostałej części dnia, poza polecaną już przez nas restauracją-pubem Maraska (200 m od festiwalu) zjeść można także w znajdujących się w centrum wsi (ok. 400 m od festiwalu) barach:

    - "Pod Skarpą" - bar na wolnym powietrzu, urokliwie położony na stromej skarpie z pięknym widokiem na wieś i dolinę Słupi,

    - "Morenka" - restauracja serwująca m.in. specjalności kuchni kaszubskiej,

    - "Na Stromej" - nowa restauracja przy ul. Stromej (powyżej baru "Pod Skarpą"). Miłe nastrojowe wnętrza, kuchnia tradycyjna i regionalna.

Wjazd samochodem na teren "Leśnego Dworu" jest niemożliwy. Naprzeciwko bramy prowadzącej na teren osrodka, obok i na zapleczu miejscowej szkoły, znajduje sie duży parking. Jednak jego pojemność jest także ograniczona. Gdy zabraknie miejsc samochody ustawiamy wzdłuż ulic i dróg prowadzących do ośrodka. Nad organizacją ruchu we wsi niezawodnie od lat czuwają strażacy z miejscowej OSP.

Sulęczyno

(kaszb.Sëlëczëno, dawn. Suleczyno) - duża kaszubska wieś letniskowa położona na Pojezierzu Kaszubskim nad rzeką Słupią.